ForumA Türkiyenin En Kaliteli Bilgi Paylaşım Sitesi...
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAramaLatest imagesKAYIT OLGiriş yapGünün KonusuKayıt Ol
Sosyal yer imi
Sosyal yer imi reddit      

Sosyal bookmarking sitesinde ForumA Türkiyenin En Kaliteli Bilgi Paylaşım Sitesi... adresi saklayın ve paylaşın
Anahtar-kelime
forumA+
Sohbet | ForumA
Reklam Vermek için

Reklam vermek için: forumfa@hotmail.com

Www.Foruma.Forum7.Biz

TÜRKİYENİN EN KALİTELİ A KALİTE FORUM SİTESİ....

SARAN'DAN AZİZ YILDIRIM'A AÇIK ÇAĞRI!..

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek
Yazar Mesaj
*
M3hm3t©
Moderatör
Moderatör

M3hm3t©

*

*

İtibar
Başarı Puanı:
SARAN'DAN AZİZ YILDIRIM'A AÇIK ÇAĞRI!.. Img_left250/250SARAN'DAN AZİZ YILDIRIM'A AÇIK ÇAĞRI!.. Empty_bar_bleue  (250/250)
Paylasımcılık:
SARAN'DAN AZİZ YILDIRIM'A AÇIK ÇAĞRI!.. Img_left250/250SARAN'DAN AZİZ YILDIRIM'A AÇIK ÇAĞRI!.. Empty_bar_bleue  (250/250)

SARAN'DAN AZİZ YILDIRIM'A AÇIK ÇAĞRI!.. Vide
MesajKonu: SARAN'DAN AZİZ YILDIRIM'A AÇIK ÇAĞRI!.. SARAN'DAN AZİZ YILDIRIM'A AÇIK ÇAĞRI!.. EmptyPtsi Kas. 09 2009, 21:42

* *

SARAN'DAN AZİZ YILDIRIM'A AÇIK ÇAĞRI!.. 92562_1_091109185210

Fenerbahçe Kulübü'nün eski yöneticilerinden Sadettin Saran, kendisi hakkında kulüp tarafından yapılan açıklamaya yanıt verdi.

Saran, yazılı açıklamasında, Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ı ''Ucuz karalama kampanyası'' yapmakla itham ederken, ''Aziz Bey yine yaptığı en iyi şeyi yapmakta ve iktidarını kaybedeceği korkusuyla, koltuğuna talip olan bir Fenerbahçeliyi, taraftar nezdinde karalamaya çalışmaktadır'' dedi.

Yıldırım'ın, Fenerbahçe'yi, kişisel hırslarıyla getirdiği durumdan döndürmek için camianın duygularını sömürüp, kamuoyu yaratmaya çalıştığını öne süren Saran, şöyle devam etti:

''Tekrar söylüyorum, Aziz Bey bana haksızlık yaptığını kabul etsin, alacağımın ciddi bir bölümünden vazgeçmeye hazırım. Ama sakın benim Fenerbahçeliliğimi sorgulama cüretini kendinde bulmasın. Hele Galatasaray'ı kullanarak beni iftiralarla vurabileceğini hiç düşünmesin. Fenerbahçe'ye, Galatasaray'a verdiğimin iki katını verdim. O dönemde Galatasaray'ın yayın hakları için yaptığım teklifin iki katını Fenerbahçe'ye teklif ettiğimi en iyi Sayın Aziz Yıldırım bilmektedir.

Ben Fenerbahçe'ye Aziz Bey gibi mal satmadım, kulübün bir değerini dünyaya pazarladım. Ben Fenerbahçe'yi mahkemeye vermedim, davayı Aziz Bey açtı. Başkan adayı olunca, bana ve sözleşmeye olan bakışı değişti. Aziz Bey 'sözleşme sona erdi' diye mahkemeye gitti. Mahkeme heyeti, Aziz Bey'in seçtiği hakem de dahil olmak üzere oy birliğiyle bizi haklı buldu. Zaten Aziz Bey de haksız olduğunu biliyordu. Amacı, beni camiaya 'Fenerbahçe ile mahkemelik olan adam' olarak göstermekti. Bunun için Fenerbahçe'nin menfaatlerini hiçe saydı.''

-''YILDIRIM'A AÇIK ÇAĞRI''-

Sadettin Saran, açıklamasının ''Sayın Aziz Yıldırım'a açık çağrı'' başlıklı son bölümünde de tek isteğinin, Aziz Yıldırım'ın, kendisine haksızlık yaptığını kabul etmesi olduğunu ifade etti.

Açıklamanın devamında şunlar kaydedildi:

''Binbir teşekkür ederek, o dönemde Galatasaray'a teklif ettiğimin iki katına, tüm diğer tekliflerin çok üzerinde taahhütlerle benimle sözleşme yaptınız. Ben yükümlülüklerimin hepsini yerine getirdim. Başkan adayı oldum diye, parasını ödediğim locamı elimden aldınız. İftiralarla kulüpten ihraç etmeye çalıştınız ki iddia ettiğiniz gibi Yargıtay kararında cezai boyuta ilişkin bir ibare de yok. Siz yapmasanız bile ben yargıtay kararını Radyospor'un internet sitesine koyduruyorum. Her konuda olduğu gibi bu konuda da kamuoyunu yanıltıyorsunuz.

Aziz Bey! Son kuruşuna kadar hak ettiğimiz sözleşmenin iptali için dava açtınız. Kendi atadığınız hakem bile sizi haksız buldu. Şimdi 'Fenerbahçelilik bütün haklarından vazgeçmeyi gerektirir' diyorsunuz. O zaman sizinle 2000 yılında neden sözleşme yaptık?

Sizden istediğim, bana haksızlık yaptığınızı kabul etmeniz. Bugüne kadar Fenerbahçe'yi çok zarara uğrattınız. Başkanlığınız boyunca ilk defa kendinizi değil, başkanı olduğunuz kulübünüzün menfaatini düşünün. Benimle kavga etmek için geçirdiğiniz zamanı, Fenerbahçe'yi dünya kulübü yapmak için harcasaydınız, belki kulüp bugün bambaşka bir yerde olabilirdi.''
* *

http://www.foruma.liyiz.biz

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön
1 sayfadaki 1 sayfası