ForumA Türkiyenin En Kaliteli Bilgi Paylaşım Sitesi...
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAramaLatest imagesKAYIT OLGiriş yapGünün KonusuKayıt Ol
Sosyal yer imi
Sosyal yer imi reddit      

Sosyal bookmarking sitesinde ForumA Türkiyenin En Kaliteli Bilgi Paylaşım Sitesi... adresi saklayın ve paylaşın
Anahtar-kelime
forumA+
Sohbet | ForumA
Reklam Vermek için

Reklam vermek için: forumfa@hotmail.com

Www.Foruma.Forum7.Biz

TÜRKİYENİN EN KALİTELİ A KALİTE FORUM SİTESİ....

Prince Of Persia Collection

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek
Yazar Mesaj
*
M3hm3t©
Moderatör
Moderatör

M3hm3t©

*

*

İtibar
Başarı Puanı:
Prince Of Persia Collection Img_left250/250Prince Of Persia Collection Empty_bar_bleue  (250/250)
Paylasımcılık:
Prince Of Persia Collection Img_left250/250Prince Of Persia Collection Empty_bar_bleue  (250/250)

Prince Of Persia Collection Vide
MesajKonu: Prince Of Persia Collection Prince Of Persia Collection EmptyC.tesi Tem. 18 2009, 02:48

* *

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Bunlar karanlık günlerdi... Sultan, uzak diyarlarda savaşırken, baş vezir Jaffar saltanatı ele geçirmek üzereydi. Zorbalığın hükmüne boyun eğmek zorunda kalan halk, daha güzel günlerin düşlerini kuruyordu. Jaffar ve taht arasındaki tek engel, uzak diyarlardan gelen bir yabancıydı. Uzak diyarlardan gelen yabancı, Sultan' ın dünyalar güzeli kızının, yani Prenses' in kalbini çalmıştı.Yabancı, bu yüzden farkında olmadan kendine güçlü bir düşman edinmişti. Jaffar' ın emri üzerine kılıcı dahil tüm eşyalarına el konarak tutuklandı. Sultan'ın zindanlarından birinde, ölene dek mahkum olarak kalacaktı. Prenses' e gelince, Jaffar ona bir saat içerisinde karar vermesi üzere bir seçim sundu; Kendisi ile evlenmesi ya da ölmesi... Yüksek kulenin tepesinde bulunan odasının kapısı üzerine kitliyken, Prenses tüm umudunu yabancıya bağlamıştı. Oysa ki yabancının Sultan' ın zindanlarından birine kapatıldığından habersizdi. Yabancının, bu dipsiz kuyu misali zindanın muhafızlarının kaçması, ölümcül tuzakları atlatması, saraya ulaşıp baş vezir Jaffar' ı yenip,Prensesini kurtarması lazımdı. Belki de bütün bunları gerçekleştirirken, Pers halkına uzun süredir düşlediği düzeni ve barışı sağlayarak Prince of Persia ( Pers' in Prensi ) ünvanını almaya hak kazanacaktı...

Hey gidi Prince of Persia hey!1989 yılında Jordan Mechner' ın yarattığı Prince of Persia efsanesiyle ilk tanışmamız bu şekilde gerçekleşti. Ve Prince of Persia serisi, 1993 yılında gelen Prince of Persia 2: The Shadow and the Flame ile devam etti. 1999 yılında gelen Prince of Persia 3D ile, nihayetinde Prince 3 boyutlu dünyaya " Merhaba " dedi. 2003 yılında ise Ubisoft' un yapımcılığında çıkan Prince of Persia: The Sands of Time ile, Prince kendisini tanıyan ya da tanımayan tüm oyunseverlerin gönlünde vazgeçilmez bir yer edindi. Ubisoft' un elinden çıkan ilk Prince oyunu olan The Sands of Time' ı gördüğümde, elimdeki bardağın " çat " diye elimden düşüp kırıldığını ve ağzımın beş karış açık kaldığı günü dün gibi hatırlarım. Oyunu ilk olarak bir arkadaşım oynarken görmüştüm. Ben geldiğimde hayli ilerlemiş, hatta oyunu yarılamış durumdaydı. Kontrollere o kadar hakim, o kadar kendinden emin oynuyordu ki anlatamam. Hani bu kadar rahat bir tavırla ekranda gördüğüm akrobasiyi kıyasladığımda, " Ya ben salağım, ya da bu adam bir çeşit oyun tanrısı " falan demiştim içimden [Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] Şaka yapmıyorum ciddiyim, hatta arkadaşım oynarken " Abi ver biraz da ben oynayayım " ya da " Save alıp oyunu yeniden başlatsana, biraz ben oynacağım ehehe " demeye çekindim.

Upgrade zamanı gelip çatmıştı....
O zamanlar elimdeki sistemde Windows98 yüklüydü. Zaten pek WindowsXP çalıştırmaya pek niyeti olmayan, upgrade' i gelmiş bir sistem vardı elimde. Her ne kadar " İyi kötü idare ediyor işte " modunda takılıyor olsam da, Prince' i yeniden gördüğüm gün benim için upgrade rüzgarlarının başladığı gündür. Onca uğraş, hesap-kitap ardından hakkıyla Prince of Persia oynayabileceğim bir makina topladım ve makina başına geçtim. Oyunu yüklerken şüpheli gözlerle klavye ve mouse' a bakıyordum, " Acaba olur mu? " gibisinden. Oyuna başlayalı henüz yarım saat olmuştu ki, artık Prince demek " ben " demekti. Saatler süren bu ilk buluşma esnasında bir ara telefonum çaldı. Arayan, PoP oynarken izlediğim arkadaştı, " Ne yaptın yükledin mi ? " sorusuna " Bir ara gel de ustasından Prince of Persia öğren " gibi ukala bir tavırla karşılık verdim [Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Ve efsane devam etti...Bir solukta PoP: Sands of Time' ı bitirdim. Yetmedi baştan oynadım, yetmedi baştan oynadım...taa ki " Off yeni bir PoP çıksın artık!!! " diye isyan edene kadar. Ardından bir sene sonra PoP: Warrior Within geldi. PoP: Sands of Time hakkında söylenebilecek tek kötü şey renklendirme ile ilgilenen arkadaşın elinin ayarının kaçmış olduğudur. Hani oyun benim açımdan her anlamda kusursuzdu, ama bir yerden sonra o kadar canlı renkler olması ufaktan ufaktan gözüme batar olmuştu. Ubisoft sağolsun PoP 2' de bunun da üstesinden gelmişti (2004). Daha karanlık, daha karamsar bir atmosfer ile gelmişti PoP 2. Önceki oyunun üzerine birçok yenilik getirmiş ve takdiri hak eder bir oyun olmuştu. Yine bir çırpıda biten ( yanlış anlamayın, aslında yeterince uzundu) ve kendini tekrar tekrar oynatan bir oyun...( Ahh Dahaka ahh, az mı kaçtım senden Razz ) Artık PoP 2' nin bitişi itibari ile herkes serinin 3. oyununun gelişine kesin gözüyle bakıyordu ki, netekim 3. oyun da geldi. PoP 3: The Two Thrones (2005), nedense oyun süresi olarak PoP 2' den daha kısa bir oyun süresine sahipti. Yine de " The dark side of the PoP " modundaki " Dark Prince " ile tanışmak harikaydı. Ama maalesef PoP 3 ile Prince' in hikayesi son buluyordu. Hiç bitmesin diye düşünmemize rağmen yine bir çırpıda bitirdiğimiz PoP 3 ardından, " Off noolcak şimdi ?, Ya devamı gelmezse ?, Yok canım gelir gelir ehehehe " gibi paranoyak bir PoP kitlesi çıktı ortaya. İşin ucunu bırakmadık ve Prince of Persia serisinin öyle ya da böyle devam edeceğine inanarak bekledik. Sonunda beklentilerimiz boşa çıkmadı ve ufukta yeni bir senaryo, yepyeni bir dünya ve yepyeni bir karakter ile, Prince of Persia geri döndü....

Bu Mesajı Görmek İçin Cevap Yazmalısınız

* *

http://www.foruma.liyiz.biz
*
Onurr
Moderatör
Moderatör

Onurr

*

*

İtibar
Başarı Puanı:
Paylasımcılık:

MesajKonu: Geri: Prince Of Persia Collection Prince Of Persia Collection EmptyC.tesi Tem. 18 2009, 04:49

* *
Ellerine sağlık heryerde arıyordum indiricem afro
* *

*
ç.ç.iso
Yeni Üye
Yeni Üye

ç.ç.iso

*
*

MesajKonu: Geri: Prince Of Persia Collection Prince Of Persia Collection EmptyPaz Eyl. 19 2010, 00:58

* *
sağol tşk..
* *

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön
1 sayfadaki 1 sayfası